ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14488409
*
nr 1448 8409
Spegel
Gustaviansk stil, 79x37 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 18:58:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 14:14:33
1
800 kr
14/2 18:25:29
2
800 kr
14/2 18:25:29
1
800 kr (Budbetjänt)
14/2 18:28:02
2
900 kr
14/2 18:51:40
1
1.200 kr
14/2 18:52:21
3
1.100 kr
14/2 18:52:21
1
1.200 kr (Budbetjänt)
14/2 18:53:36
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1448 8409
Spegel
Gustaviansk stil, 79x37 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 14:14:33 | 1 | 800 kr |
14/2 18:25:29 | 2 | 800 kr |
14/2 18:25:29 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
14/2 18:28:02 | 2 | 900 kr |
14/2 18:51:40 | 1 | 1.200 kr |
14/2 18:52:21 | 3 | 1.100 kr |
14/2 18:52:21 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
14/2 18:53:36 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45